سلام به همه دوستان خوب که مرتب به ما سر می زنید. چقدر دیدن یادداشتها و ابراز محبتهای همه عزیزان به پسرمون ما رو خوشحال می کنه و از اینکه پسرمون دوستان و خاله های به این خوبی پیدا کرده خیلی خوشحالیم.

ما هم خوبیم. و امروز اول ماه سپتامبر شکرانه سه ماهگی پسر نازنینمونو به جا میاریم امروز آقا پویان ما سه ماهه شد.

Image and video hosting by TinyPic

امروز اولین روز از چهارمین ماه زندگی پسر دلبندمه. پویانمون امروز به اندازه یک فصل رو پشت سر گذاشته و این فرشته تو این سه ماه آنچه شادی و شادمانی در دنیاست به زندگی ما هدیه کرده.

گل پسرم تا امروز که سه ماهه است کلی کارهای جدید یاد گرفته. صداهای جدید یاد گرفته، گاهی وقتایی که با خودش بازی می کنه و صداهای قشنگ در میاره شماره مامان جون یا خالشو می گیرم و کلی محظوظشون می کنم.

وقتی گرسنه است با باز و بسته کردن دهن کوچولوش علامت می ده و وقتی خوردنی رو به دهنش نزدیک می کنم با یه ههههههههههههههممممممممممممم دهنشو پر می کنه

Image and video hosting by TinyPic

تازگیا یاد گرفته دهنشو پر از باد می کنه و با فشار از لای لباش با فشار می ده بیرون که گاهی هم صدای (با عرض معذرت) شیشکی می ده. حالا گاهی این ادا و صدا همزمان با یه سری قربون صدقه ها و گاهی عتاب و خطاب من می شه و چه قیافه ای پیدا می کنه این مامان بور شده اش.

پسرکم چند وقتیه که تو دست گرفتن اشیا رو یاد گرفته. البته هنوز بی هدف می گیره و نمی دونه چیکارش کنه اما هدف ناخودآگاهش همیشه دهنشه و هر چیو دستش می گیره یه راست می بره تو دهنش، گاهی هم انگشتشو میندازه تو بند پستونکش و درش میاره اما دیگه نمی دونه چه جوری می شه برش گردوند سر جاش، می گیره بالای سرش و چشم می دوزه بهش و هی دور دهنشو لیس می زنه و آب دهنش راه می افته.

گاهی سرفه که می کنه و منم اداشو در میارم می فهمه و با خنده و سرفه های تصنعی ادامه می ده و بازی رو دست می گیره. Image and video hosting by TinyPic

پسرکم  که تا قبل از این تو اتاق مامان و بابا تو تخت کوچولوی ننو مانندی که عمه نفیسه بهش داده بود می خوابید درست از دو ماه و ده روزگیش شبها تنها تو اتاق خودش می خوابه و همونجور که همیشه دلم می خواست حداکثر ساعت نه تا نه و نیم شب می خوابه و صبح بین ساعت ۴ تا ۵ بیدار می شه و شیر می خوره و می خوابه. اما هر روز ساعت ۶:۳۰ تا ۷ بیدار می شه که هم تو دلشو خالی کنه و هم با باباش با خوش خلقی تمام گپی بزنه و باباجونشو راهی اداره کنه.

 Image and video hosting by TinyPic

تو این سه ماه گل پسرم اول گواهی تولد آلمانیشو گرفت، بعد کارت بیمه اش رو،

Image and video hosting by TinyPic

هفته گذشته شناسنامه ایرانیشو و تا ۲ هفته دیگه هم انشاالله پاسپورت ایرانیشو می گیره که آبان ماه با مامانیش راهی ایران شه

Image and video hosting by TinyPic .

دل دردها و نفخاش خیلی کم شده و به لطف عرق نعناع سریع هم برطرف می شه. حالا دیگه خنده ها و شیرین زبونیای پسرکم بیشتر از گریه هاش شده اما امان از روزی که هم خوابش بیاد هم نفخ کرده باشه و هم گرسنه اش باشه، دیگه همسایه های طبقه چهارم خونه هم از خواب می پرن با فریادهای این آقا و اونوقته که فقط قربون صدقه و بغل مامانشه که بعد از یک ساعت آرومش می کنه.

Image and video hosting by TinyPic

مامانش فداش شه که عاشق کتاب داستان و شعره البته فعلا تصویرها و رنگهای شاد صفحاتشه که نظرشو جلب می کنه اما همین باعث می شه که با هیجان شیرینی به شعر و داستان خونی مامانش واکنش نشون می ده.

 Image and video hosting by TinyPic

یه تشک بازی داره که عمه فریده براش خریده و دوستش داره و حسابی روش بازی می کنه . با پا و دست صدای انواع جغجغه هاشو در میاره. به موزیکای بچگونه مخصوصا چیه و چرا خیلی علاقه نشون می ده.

Image and video hosting by TinyPic

آقا پویان ما تمیزی رو خیلی دوست داره و هربار که مامان بعد از باز کردن پوشکش می شورتش به آوازه خونی می افته. عاشق حمومه و یه روز درمیون با خوشرویی تموم تو وانش می شینه و به مامانی اجازه می ده تا از شستن پوست لطیفش لذت ببره. فقط یه کمکی از دوش بدش میاد و آب کشیدنش سخته.

یه بادکنک گازی هم داره که عاشقشه.

Image and video hosting by TinyPic

آخرین مهارتی هم که این آقا گل ما به کمک باباجونش یاد گرفته اینه که دست باباجونشو می گیره و غلت می زنه و رو شکمش می خوابه.

پسر گلم مامان و بابا آرزو دارن که روزهای قشنگ بزرگ شدنتو ببینن. امیدواریم بتونیم در تربیت موفق بشیم و تو فرزندی نیک، انسانی درستکار ، همسری نمونه و پدری موفق بشی عزیزم.